Природни науки 5: вежбанка
Арс Ламина

Природни науки 5: вежбанка

Шифра на артикл: 055471
Код на производителот: 55471
Достапно веднаш
0 МКД
290 МКД
290 МКД
4,69 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Вежбанката по предметот ПРИРОДНИ НАУКИ за петто одделение во деветгодишното основно образование е создадена според новата програма за овој предмет донесена од Бирото за развој на образованието и ги покрива сите општи и конкретни стандарди од неа. Во оваа вежбанка, детето ќе учи за природно-географските карактеристики на континентите, за животниот циклус на цветните растенија, како и за односот на живите организми во животната средина. Учениците ќе се запознаат и со основните поими поврзани со смесите, а темата за светлина и сенки е обработена на едноставно и разбирливо ниво, соодветно за оваа возраст. Активностите во оваа вежбанка се интересни и забавни и ги поттикнуваат учениците на критичко размислување и логичко расудување. Како составен дел од оваа вежбанка се и шеми за изработка на модели што учениците ќе можат самостојно да ги изработат и притоа активно да учат.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Петто одделение
Автор Билјана Гичевски, Ицко Ѓорѓоски
Издавач Арс Ламина
Возраст 9+ години
Училишна година Петто одделение
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2023
Број на страници52

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

array(0) {
}
Memory Consumption is: 10.63 MB