Крадец на колачиња
Сакам Книги

Крадец на колачиња

Шифра на артикл: 000078
Баркод: 9786084672173
Код на производителот: 78
Достапно веднаш
0 МКД
320 МКД
320 МКД
5,18 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Секој живот е приказна која вреди да се раскае. Секој од нас доивува и преивува настани кои самите по себе се уникатна приказна. Во тешкото и искушувачко време во кое ивееме, навистина е лесно човек да се изгуби и да заборави на вистинските вредности во животот. Оваа книга е вистинска врска со човечното, потсетник за она што е вано во животот. Книгата содри 101 приказна, секоја уникатна и прекрасна сама по себе, секоја со различна поука и порака која треба да нè потсети на сите работи кои понекогаш ги забораваме. Мое да ја чита буквално секој читател од најрана, па до најстара возраст. Приказните се прилично едноставни, како да ги слушате од дете, а сепак слоени и тешки, како да ги раскаува најголемиот мудрец на светот. Ова е книга која вреди секој да ја има во својата домашна библиотека за да мое да посегне по неа секогаш кога ќе почувствува дека губи дел од човечното во себе...
Карактеристика Вредност
Kатегорија Мотивација и самопомош
Автор Џерис О.Авад
Издавач Сакам Книги
Јазик Македонски
Година на објавување2013
Број на страници175

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Али Абдал
Цена 390 МКД
6,31 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Х. Бесер
Цена 500 МКД
8,09 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Пол Бусфилд
Цена 500 МКД
8,09 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Џејмс Ален
Цена 300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 300 МКД
4,85 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.3 MB