Како да бидеш парижанка, каде и да си : љубов, стил и лоши навики
КСЦ Полица

Како да бидеш парижанка, каде и да си : љубов, стил и лоши навики

Шифра на артикл: 001000
ISBN: 9786084780434
Код на производителот: 1000
Достапно веднаш
0 МКД
700 МКД
700 МКД
11,33 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Од четири извонредни и успешни Французинки – конечно – свеж и смел поглед на тоа што значи да се биде парижанка: како се облекуваат, како се забавуваат, како се однесуваат. Во кратки, шеговити делови, овие парижанки ви го претставуваат нивниот оригинален поглед на стилот, културата, однесувањето и мажите. Авторките – Ан Берест, Одри Диван, Каролин де Мегре и Софи Мас – немажени, кои имаат врска, имаат деца, се пријателки со години. Овие талентирани боемски иконоборци, со кариери во светот на музиката, филмот, модата и издаваштвото, се невообичаено искрени и без влакна на јазикот ги разголуваат митовите за тоа што значи да си Французинка денес. Тие ви допуштаат да влезете во нивните тајни и мани, и се шегуваат за нивните комплицирани, често контрадикторни чувства и однесување. Признаваат дека се снобови, по малку егоцентрични, непредвидливи, но не и непостојани. Сакаат да шефуваат и се самоуверени, но истовремено се нежни и романтични.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Мотивација и самопомош
Автор Ан Берест, Одри Диван, Каролин де Мегре, Софи мас
Издавач КСЦ Полица
Јазик Македонски
Година на објавување2016
Број на страници266

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Х. Бесер
500 МКД
8,09 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Пол Бусфилд
500 МКД
8,09 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.01 MB