Умирам да бидам своја

Умирам да бидам своја

Шифра на артикл: 001192
Баркод: 9786086551926
Код на производителот: 1192
Достапно веднаш
0 МКД
420 МКД
420 МКД
6,80 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Во оваа неверојатно инспиративна автобиографска приказна, Анита Мурдјани ни раскажува како, по четиригодишната борба со ракот, нејзиното тело конечно почнало да откажува. Во тој момент, таа зачекорува во фасцинантното блиско искуство со смртта, каде ја осознава својата вродена вредност...и вистинската причина за нејзината болест. По будењето од кома, Анита открива дека нејзината состојба толку бргу и нагло се подобрила, што била отпуштена од болницата за само неколку недели...без никаква трага од рак во нејзиното тело! На овие страници Анита зборува за нејзиното детство во Хонг Конг, предизвикот да изгради кариера и да ја пронајде вистинската лјубов, како и за тоа како на крајот завршува во болничкиот кревет, каде што ѝ пркоси на целата медицинска наука. Во „Умирам да бидам своја“, Анита без задршка споделува сè што има дознаено за болестите, исцелувањето, стравот, за тоа како да се „биде лјубов“ и за вистинската величественост на секое човечко суштество!
Карактеристика Вредност
Kатегорија Мотивација и самопомош
Автор Анита Мурџани
Издавач Концепција
Јазик Македонски
Година на објавување2013
Број на страници237

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Али Абдал
Цена 390 МКД
6,31 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Х. Бесер
Цена 500 МКД
8,09 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Пол Бусфилд
Цена 500 МКД
8,09 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Џејмс Ален
Цена 300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 300 МКД
4,85 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.3 MB