Да се сака тоа што е

Да се сака тоа што е

Шифра на артикл: 001201
Код на производителот: 1201
Достапно веднаш
0 МКД
500 МКД
500 МКД
8,09 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Револуционерниот процес наречен „Работата“! Како гром од ведро небо, како свежо ветре сред пазарот преплавен од совети за тоа што треба да мислите и во што да верувате, се појавува Бајрон Кејти и нејзината „Работа“.Процесот на „Работата“ се состои од четири прашања кои, применети на одреден проблем, ви овозможуваат она што ве мачи да го согледате во сосема поинакво светло. Како што вели авторката: „Не е проблемот тој што ни предизвикува страдање, туку нашето размислување за проблемот.“чекор по чекор, низ јасни и интересни примери (дијалози во кои често самите ќе се пронајдете), Да се сака тоа што е ќе ви покаже како можете сами да го користите овој револуционерен процес. Кога ќе поминете низ него, од вас извира чувство на траен мир, радост и лјубов. „Работата на Бајрон Кејти е голем благослов за нашата планета. Во Да се сака тоа што е вие го имате клучот. Употребете го.“-Екарт Тол
Карактеристика Вредност
Kатегорија Мотивација и самопомош
Автор Кејти Бајрон, Стивен Мичел
Издавач Концепција
Јазик Македонски
Година на објавување2017
Број на страници304

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Х. Бесер
500 МКД
8,09 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Пол Бусфилд
500 МКД
8,09 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.01 MB