Икигаи : јапонските тајни за долг и среќен живот
Издавачки центар ТРИ

Икигаи : јапонските тајни за долг и среќен живот

Шифра на артикл: 005027
ISBN: 9786082305059
Код на производителот: 5027
Достапно веднаш
0 МКД
320 МКД
320 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
ЈАПОНСКИТЕ ТАЈНИ ЗА ДОЛГ И СРЕќЕН жживот Најдобро cхуваната тајна на јапонската долговеcхност се нарекува икигаи. Знаcхењето на тој збор може да се опише на разлиcхни наcхини, но сите тие водат кон едно – приcхина за жживот! Јапонcите велат дека секој има свое икигаи. Кога ќе го пронајдете, имате сè што ви е неопходно за долг и среќен жживотен пат. Авторите Ектор Гарсија и Франсеск Миралјес нè водат во „селото на стогодишниcите“ во северниот дел на јапонските острови Окинава. Нè запознаваат со некои од најстарите жители на планетата, кои ни ги предаваат своите поуки за веcхна младост – наcхинот на ишрана, физиcхката активност, позитивниот светоглед и заемното помагање.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Мотивација и самопомош
Автор Ектор Гарсија, Франсеск Миралјес
Издавач Издавачки центар ТРИ
Јазик Македонски
Година на објавување2017
Број на страници181

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Х. Бесер
500 МКД
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.37 MB