Школа на животот
Издавачки центар ТРИ

Школа на животот

Шифра на артикл: 005030
ISBN: 9786084569725
Код на производителот: 5030
Достапно веднаш
0 МКД
350 МКД
350 МКД
5,66 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Нашиот жживот не е генерална проба! Ова е сознанието со кое Бруно шимлеша нè освестува за лиcхната одговорност водејќи нè на патот кон совршенството и остварувањето на нашиот вистински потенcијал. Повеќе немаме изговори – за да постигнеме некаква жживотна промена, најважна е одлуката. А клуcхот за нашето совршенство е лјубовта – кон самите себе и кон жживотот. Во својата книга школа на жживотот шимлеша нè повикува на акcија, апелирајќи да не се помируваме со жживот што не нè исполнува и нудејќи ни проверени и докажани алатки. На овој пат ќе ги промислиме сите прашања што не се уcхат дома и низ образованието: Како да изградиме мудар и здрав однос кон самите себе? Зошто болката е, а страдањето не треба да биде составен дел од жживотот? Зошто оние што упорно се негираат себеси полесно се разболуваат? Како позитивното размислување се одразува врз нашиот жживот? Се разбира, книгата не може да живее и да носи одлуки наместо нас, но може да ни даде инспираcија и
Карактеристика Вредност
Kатегорија Мотивација и самопомош
Автор Бруно Шимлеша
Издавач Издавачки центар ТРИ
Јазик Македонски
Година на објавување2018
Број на страници204

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Х. Бесер
500 МКД
8,09 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Пол Бусфилд
500 МКД
8,09 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.01 MB