Играта на животот и како да ја играш
Издавачки центар ТРИ

Играта на животот и како да ја играш

Шифра на артикл: 006376
ISBN: 9786084569916
Код на производителот: 6376
Достапно веднаш
0 МКД
250 МКД
250 МКД
4,05 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Предметот на играта на жживотот е јасно да го видиме сопственото добро и да ги избришеме сите ментални слики на злото. Во оваа инспиративна книга Флоренс Сковел шин на неформален пријателски и хумористиcхен наcхин ни ги пренесува безвременската порака и принcипите на успехот покажувајќи ни како со користење на афирмаcии да ги промениме својата состојба и околностите и да науcхиме дека жживотот не е борба туку игра игра на давање и примање. Книгата „Играта на жживотот и како да ја играш“ за првпат ја здогледала светлината на денот во 1925 година. Оттогаш има инспирирано илјадниcи луѓе низ cелиот свет, со вистината што ни ја открива – дека лјубовта и добрата волја ги отстрануваат сите препреки на нашиот пат.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Мотивација и самопомош
Автор Флоренс Сковел Шин
Издавач Издавачки центар ТРИ
Јазик Македонски
Година на објавување2019
Број на страници111

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Али Абдал
Цена 390 МКД
6,31 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Х. Бесер
Цена 500 МКД
8,09 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Пол Бусфилд
Цена 500 МКД
8,09 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Џејмс Ален
Цена 300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 300 МКД
4,85 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.19 MB