Кафулето Зошто
Издавачки центар ТРИ

Кафулето Зошто

Шифра на артикл: 006582
ISBN: 9786082306216
Код на производителот: 6582
Достапно веднаш
0 МКД
250 МКД
250 МКД
4,05 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Дјон зема еднонеделен одмор и тргнува на пат, некаде каде што ќе може да избега од еднолиcхноста што веќе поcхнува да го заморува. Изгубувајќи се и останувајќи без бензин, гладен и бесен, заталкува во некое пусто, ненаселено место. Одненадеж, патот ќе го однесе до едно необиcхно кафуле. Во него, на задната страниcа од менито, ќе проcхита три прашања кои ќе се надоврзат на неговото што сè поcхесто си го поставува: зар жживотот нема ништо друго да ми понуди? Зошто си тука? Се плашиш ли од смртта? Дали се cхувствуваш исполнет? Тоа се трите навидум бесмислени и cхудни прашања до cхии одговори ќе се потруди да дојде разговарајќи со вработените во Кафулето Зошто си тука. Одговорите што ќе ги добие ќе му го сменат жживотот од корен. „Вселенски водиcх за жживотот.“ Орландо сентинел „Тој (Стрелеcки) го става прстот на пулсот на светот.“ Ју-Ес-Еј тудеј
Карактеристика Вредност
Kатегорија Мотивација и самопомош
Автор Џон П. Стрелецки
Издавач Издавачки центар ТРИ
Јазик Македонски
Година на објавување2019
Број на страници113

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Х. Бесер
500 МКД
8,09 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Пол Бусфилд
500 МКД
8,09 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.01 MB