Библија за самопочит
Икона

Библија за самопочит

Шифра на артикл: 053952
ISBN: 9786084993162
Код на производителот: 53952
Достапно веднаш
0 МКД
399 МКД
399 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Во светот кој е во постојано движење и конкуретност, нашето самопочитување има тежок пат на преживување низ кој треба да помине. Скоро секојдневно, или неколку пати во еден ден, нашата самопочит може да биде срушена. Ако не работиме на тоа да ја подигнеме повторно, некои лузни може да останат и до крајот на животот. Самопочитта значи да имаме добро мислење за себе. Не смее да се помеша со арогантност или пак со суетност. Да се има виско мислење за себе е психолошки здраво – значаен внатрешен извор кој треба да го заштитиме. Луѓето со високо мислење за себе главно се посмирени, опуштени; тоа се луѓе кои воедно се и позитивни, одлучни, лесно се изразуваат и се самоуверени. Тие се дружељубиви и подготвени за соработка; со своето здраво тело, полно со енергија, постојано се во потрага на начини и средства да го подобрат нивното однесување и особини. Не бараат постојано одобрување од другите и способни се да делуваат сами. Кога нашата самопочит е на ниско ниво, стануваме исплашени, негат
Карактеристика Вредност
Kатегорија Мотивација и самопомош
Автор Гаел Линдерфилд
Издавач Икона
Димензија A5
Возраст 18+ години
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2022
Број на страници146

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Х. Бесер
500 МКД
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.38 MB