Математика за трето одделение : прирачник за наставници
Арс Ламина

Математика за трето одделение : прирачник за наставници

Шифра на артикл: 001853
ISBN: 9786082298627
Код на производителот: 1853
Достапно веднаш
0 МКД
400 МКД
400 МКД
6,47 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Прирачник за наставници Математика за 3 одделение Овој прирачник претставува важна поддршка на програмата по математика за основно образование и е темелен и богат водич за наставниците, со цел да ги надополни и да ги дообјасни составните делови на програмата по математика, според програмата на Меѓународниот центар за испити на Кембридј (Цамбридге Интернатионал Еxаминатион). Прирачникот содржи листи на потребни ресурси, предлог-активности за умствено загревање, мноштво идеи за реализирање на наставните цели, сугестии за практични активности и поврзување со активностите во учебниците и работните тетратки. Математика за основно образование од Карен Морисон е интернационално издание напишано во универзален контекст, а е приспособено за употреба во нашето образование, според наставната програма од Меѓународниот центар за испити на Кембридј.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Прирачници
Автор Карен Морисон
Издавач Арс Ламина
Јазик Македонски
Година на објавување2014
Број на страници120

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

array(0) {
}
Memory Consumption is: 10.87 MB