Вежбанка со наставни листови по природни науки 5 за помош во учењето и подготовка за тестирања и натпревари
Арс Ламина

Вежбанка со наставни листови по природни науки 5 за помош во учењето и подготовка за тестирања и натпревари

Шифра на артикл: 004785
ISBN: 9786082479262
Код на производителот: 4785
Достапно веднаш
0 МКД
220 МКД
220 МКД
3,56 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Вежбанката со наставни листови по природни науки во издание на Кембриx јуниверзити прес (Цамбридге Университy Пресс), заедно со Прирачникот по Природни науки претставуваат современо дидактичко помагало што им ја нудат сета потребна поддршка и на учениците и на наставниците. Вежбанката се користи на лесен и флексибилен начин, редоследно следејќи ги целите на наставната програма и поттикнувајќи ги учениците активно да се вклучат во содржините за да ги развијат истражувачките вештини паралелно со тематското знаење. Во Вежбанката е дадена по една вежба што ја придружува секоја наставна единица што е обработена во Прирачникот по Природни науки, како и вежба за преглед на зборовите на крајот од секоја тема, за вежбање на основните научни термини. Вежбите се така изработени што за нивно изведување се доволни само молив и хартија, а учениците можат да ги изработуваат како надополнување на материјалот или, пак, за подготовка за некое тестирање или натпревар.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Прирачници
Автор Фиона Бакстер, Лиз Дили
Издавач Арс Ламина
Јазик Македонски
Година на објавување2017
Број на страници56

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.03 MB