Пијанистика 1 : основи на музичката писменост за пијано
Арс Ламина

Пијанистика 1 : основи на музичката писменост за пијано

Шифра на артикл: 053309
ISBN: 9786082676654
Код на производителот: 53309
Достапно веднаш
0 МКД
400 МКД
400 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Публикацијата „Пијанистика 1: Основи на музичката писменост за пијано“ на м-р Дирона Соколовска претставува учебно помагало за целосно изучување на техниката на интерпретација на музичкиот инструмент пијано, наменето пред сè за возрасни почетници, вклучително и учениците во средните музички училишта кои немаат претходно музичко образование. Книгата преку оригинален метод и интегрирани содржини од сродни подрачја (историја на музиката и теорија на музиката) на корисниците без и со претходно музичко образование ќе им овозможи системско и темелно совладување на вештината за свирење на пијано и запознавање со богат репертоар на национална и светска музичка литература. Во книгата, освен теориските содржини, содржани се и нотни партитури од композиции за свирење на пијано со две раце.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Прирачници
Автор м-р Дирона Соколовска, Бранка Бугариска
Издавач Арс Ламина
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2022
Број на страници178

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.98 MB