Сексот во љубовта
Издавачки центар ТРИ

Сексот во љубовта

Шифра на артикл: 004933
ISBN: 9786084569695
Код на производителот: 4933
Автор: Ерик Берн
Достапно веднаш
0 МКД
400 МКД
400 МКД
6,47 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Ерик Берн врвен психотерапевт и основач на трансакциската анализа во оваа книга дава сеопфатен преглед на сексуалноста заснован врз серија негови предавања. Неговата способност сложените меѓусебните односи да ги изрази на едноставен начин ќе ви помогне да ја разберете поврзаноста на сексот и љубовта како два важни аспекта на човековите односи. - Која е функцијата на сексот во различните видови односи? - Која е функцијата на сексот во различните видови односи? - Зошто сексот не е само секс? - Кога сексот е блискост, а кога станува игра, ритуал или повлекување?што зборува сексуалното однесување за нас како личности? - Која е улогата на сексот во психолошките игри? . Тука нема да најдете девијантни изблици на сексуално однесување својствено за психијатриски третман, туку со доза на сатира се манифестира локалниот однос кон сексот и предрасудите во врска со него.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Психологија
Автор Ерик Берн
Издавач Издавачки центар ТРИ
Јазик Македонски
Година на објавување2018
Број на страници287

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Х. Лорен
300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Теодул Рибо
400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
300 МКД
4,85 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.01 MB