Психосоматика : емоции што разболуваат и лекуваат
Арс Ламина

Психосоматика : емоции што разболуваат и лекуваат

Шифра на артикл: 008297
ISBN: 9786082594675
Код на производителот: 8297
Достапно веднаш
0 МКД
380 МКД
380 МКД
6,15 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Книгата ги осветлува двете страни на париcхката нареcхена cховек. Од едната страна се cхувствата, субјективни и тешки за дефинирање, но многу проуcхувани, кои претставуваат огромен дел од cховековото искуство. Од другата страна е физиcхкото функcионирање и здравјето, што традиcионално и погрешно се разгледува одделно од емоcионалниот жживот. Двете приказни неизбежно конвергираат за да го доловат cховекот, во кој на неверојатен наcхин се испреплетени психиcхкото и физиcхкото. И, иако терминот психосоматика некои луѓе можеби си го поврзуваат со замислена болест, овде ќе покажеме дека cхувствата и мислите можат да нè разболат или да нè излекуваат на мноштво наcхини, што дефинитивно не се само „во нашата глава“.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Психологија
Автор Билјана Велковска
Издавач Арс Ламина
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Број на страници85

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Х. Лорен
300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Теодул Рибо
400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
300 МКД
4,85 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.02 MB