Комуникацијата како пат до успехот
Издавачки центар ТРИ

Комуникацијата како пат до успехот

Шифра на артикл: 045063
ISBN: 9786082307466
Код на производителот: 45063
Достапно веднаш
0 МКД
320 МКД
320 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Оваа книга ќе ве научи како да ги привлечете луѓето да ве слушаат со интерес, ќе ви покаже колку е важно вистински да слушате и да го користите чуеното во своја полза. Ќе ви помогне да совладате неколку најважни вештини во денешниот конкурентен свет – умешноста да зборувате пред публика, умешноста да водите спор и да излезете победник од него. Научете да комуницирате на нов начин, да ги придобивате луѓето на своја страна и да постигнувате успеси! Без разлика дали продавате производи, услуги или идеи, деталните објаснувања и вежбите во оваа книга ќе ве научат како да ја зголемите својата моќ на убедување. Конкретно, книгата ви открива: • Едноставен процес за постигнување супериорна комуникација и влијание. • 10 најчести грешки во деловната комуникација. • 19 вежби за кратка и лесно разбирлива презентација. • Ментални активатори и како да ги користите. • Како да ги претворите заинтересираните во лојални клиенти. • 12 докажани чекори за да станете убедливи и да се издвоите од
Карактеристика Вредност
Kатегорија Психологија
Автор Дејл Карнеги
Издавач Издавачки центар ТРИ
Јазик Македонски
Година на објавување2021
Број на страници161

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.38 MB