Психологија на вниманието

Психологија на вниманието

Шифра на артикл: 094250
ISBN: 9786082014982
Автор: Теодул Рибо
Достапно веднаш
0 МКД
500 МКД
500 МКД
8,09 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Откријте зошто оваа мала книга е една од најзначајните во светската психологија. Психолозите направиле многу студии за ефектите на вниманието, но многу малку за неговиот механизам, а тоа е она што ќе го истражите овде. Исто така, вниманието e интелектуална состојба, и тоа е дополнителна карактеристика што треба да се забележи. Но, за да го разликуваме вниманието од други состојби мора да ја земеме предвид адаптацијата што во голема мерка го сочинува неговиот карактер. Прочитајте ја внимателно и научете за оваа фасцинантна функција и ќе откриете неверојатни работи за функцијата на мозокот.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Психологија
Автор Теодул Рибо
Издавач Ѓурѓа
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2023
Број на страници136
Димензија20cm

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Марк Волин
345 МКД
5,58 EUR
Заштеда 20%
430 МКД
Sačuvano u omiljne
345 МКД
5,58 EUR
Заштеда 20%
430 МКД
Sačuvano u omiljne
345 МКД
5,58 EUR
Заштеда 20%
430 МКД
Sačuvano u omiljne
224 МКД
3,62 EUR
Заштеда 20%
280 МКД
Sačuvano u omiljne
300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
500 МКД
8,09 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.03 MB