Кралството на самоконтролата
Ѓурѓа

Кралството на самоконтролата

Шифра на артикл: 096314
ISBN: 978-608-201-511-8
Достапно веднаш
0 МКД
300 МКД
300 МКД
4,85 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Човекот во својата слабост е творба на околностите, човекот во својата моќ е творец на околностите. Во оваа мала, но моќна книга авторот ве води стручно по патот до личниот триумф преку истражување на концептот на самоконтролата. Дава одличен увид во природата на нашите умови, можностите што ги имаме во нас и нашата способност да растеме и да се развиваме многу повеќе од она што сме. Тој тврди дека самоконтролата е основата на сите достигнувања и дека без неа поединците не можат да го достигнат својот целосен потенцијал. Дава практични совети за тоа како да се развие самоконтролата и да се надминат вообичаените пречки, ја нагласува важноста на дисциплината и истрајноста во постигнувањето на своите цели и ги поттикнува читателите да преземат одговорност за сопствениот живот. Џордан, исто така, зборува за улогата на самоконтролата во односите, тврдејќи дека тоа е од суштинско значење за здрава комуникација и меѓусебно почитување, и нуди стратегии за да останете фокусирани и мотивирани. Кралството на самоконтролата е безвременска класика која продолжува да ги инспирира читателите да преземат контрола над нивните животи и да ги остварат своите соништа. Задолжително четиво за секој што сака да ја развие својата самодисциплина и да ги подобри своите лични и професионални односи.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Психологија
Автор Вилијам Џорџ Џордан
Издавач Ѓурѓа
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2024
Број на страници115
Димензија12.5 x 20 cm

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Х. Лорен
300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Теодул Рибо
400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Марк Волин
430 МКД
6,96 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.03 MB