Архитектура на личноста
Ѓурѓа

Архитектура на личноста

Шифра на артикл: 096317
ISBN: 978-608-201-513-2
Автор: Х. Лорен
Достапно веднаш
0 МКД
300 МКД
300 МКД
4,85 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
„Да мислиш дека си некој е глупост, да се изгради личност е моќ.“ Личноста е богатство коешто е вградено во нас. Тоа е ретко богатство кое само малкумина имаат трпение да го усвојат, тоа е нешто што некои го поседуваат но имаат слабост да го изгубат кога паѓаат во искушение од животот да се обликуваат според заедничкото стадо. Личноста е благороден квалитет, бидејќи за да постои кај сите таа бара огромни напори за самоконтрола, големо саможртвување пред другите. Изберете ја вашата личност и правиот пат за да ја постигнете. Не користете го најкусиот пат каде што има премногу препреки кои треба да се надминат. Изберете добар водич за вашиот начин, за моќта на волјата, и добро јако јаже за да ве држи исправен и на работ од провалиите на обесхрабрувањето, тагата и очајот – во истрајноста. Сакајте да бидете во друштво, проширувајте ги вашите врски. Човек никогаш не може да успее сам. Најдете добра поддршка и изградете ја вашата личност на веќе постоечка личност. Обидете се да извлечете нешто добро од вашите лични достигнувања. Немојте да бидете совладани од можен неуспех. Живејте стоички на границите на ветената земја и покрај револтите и неверувањето кои мрморат во вас. Бидете како добар морнар. Тој многу добро го знае морето и никогаш не се обесхрабрува од неговите каприциозни досетки. Чекајте спокојно во барот сѐ додека маглата што го покрива вашиот хоризонт не се крене и не пропуштајте да управувате правилно.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Психологија
Автор Х. Лорен
Издавач Ѓурѓа
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2024
Број на страници118
Димензија20cm

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Теодул Рибо
400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Марк Волин
430 МКД
6,96 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.03 MB