Дневникот на Бриџит Џонс
Арс Ламина

Дневникот на Бриџит Џонс

Шифра на артикл: 003499
ISBN: 9786082473680
Код на производителот: 3499
Достапно веднаш
0 МКД
300 МКД
300 МКД
4,85 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Дали Дневникот на Бридјит Дјонс е сензационална урбана сатира за модерните меѓучовечки односи? Ироничен осврт за пропаѓањето на едно традиционално семејство? Или, пак, едноставно конфузни чкртаници на една изнервирана триесет и нештогодишна девојка? „Брилијантен потсетник за жживотот кога сте биле млада и немажена девојка во еден период од жживотот... Секоја жена која имала лјубовни врски, работа и, секако, мајка, ќе ја чита оваа книга со громогласно смеење“ - Тајмс „Не можам да препорачам повесела книга од оваа... Премногу смешна, со чудесни опсервации, бескрајно ќе ве допре...“ - Дејли телеграф „Комедија до срцевина... Зачинета со немилосрдна, надмена духовитост... Прекрасно смешна книга“ - Сандеј тајмс.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Романси
Автор Хелен Филдинг
Издавач Арс Ламина
Јазик Македонски
Година на објавување2016
Број на страници288

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Кејт Мичел
360 МКД
5,83 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Ина Мур
500 МКД
8,09 EUR
Sačuvano u omiljne
430 МКД
6,96 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Isabel Allende
1.699 МКД
27,49 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Џулија Квин
520 МКД
8,41 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Хана Грејс
590 МКД
9,55 EUR
Sačuvano u omiljne
430 МКД
6,96 EUR
Sačuvano u omiljne
350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
499 МКД
8,07 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Lucy Foley
899 МКД
14,55 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Ен Редклиф
300 МКД
4,85 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.05 MB