Капка и капкичка
Топер

Капка и капкичка

Шифра на артикл: 003957
ISBN: 9786082083896
Код на производителот: 3957
Автор: Сами Михаел
Достапно веднаш
  • NSZ
    *
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Високо на едно дрво две капки вода гледаат во две деца што седеа во паркот. Исто како и двете капки вода, двете деца ќе се разделат - ќе заминат на различни краеви во светот. Каде и како ќе завршат двете деца и двете капки вода, кого ќе сретнат на своето патување и дали повторно ќе се видат? Во многу лирски стил, Сами Михаел раскаува приказна за природниот циклус на водата, силата, за моностите на водата насекаде на светот и за нејзиното постојано двиење, кое се повторува - параболата на самиот живот..
Карактеристика Вредност
Kатегорија Сликовници
Автор Сами Михаел
Издавач Топер
Јазик Македонски
Година на објавување2015
Број на страници40

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
200 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Joseph Coelho
599 МКД
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.4 MB