Двобој
Мартина

Двобој

Шифра на артикл: 042044
ISBN: 9786084626794
Код на производителот: 42044
Достапно веднаш
0 МКД
380 МКД
380 МКД
6,15 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Ромашов – интелигентен млад офицер, сместен во воен гарнизон во Јужна Русија, каде што не може да им се спротивстави на своите ограничени колеги и на воениот живот, на суровоста на армијата, хоророт и вулгарноста на офицерското општество. Тој се вљубува во сопругата на еден надреден офицер, студена и пресметлива жена чија единствена амбиција е напредувањето на нејзиниот сопруг. Аферата води до двобој… Дали победникот во двобојот е вистинскиот победник?
Карактеристика Вредност
Kатегорија Современа книжевност
Автор Александар Иванович Куприн
Издавач Мартина
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Број на страници200

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
530 МКД
8,58 EUR
Sačuvano u omiljne
350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
500 МКД
8,09 EUR
Sačuvano u omiljne
500 МКД
8,09 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.06 MB