Жак и неговиот господар
Арс Ламина

Жак и неговиот господар

Шифра на артикл: 045232
Баркод: 9786082598970
Код на производителот: 45232
Достапно веднаш
0 МКД
200 МКД
200 МКД
3,24 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Во 1971 година Кундера пишува драмски текст во којшто се раскажуваат авантурите на еден благородник и на неговиот слуга Жак. Поднасловот на текстот укажува дека драмата е почест на големиот Дени Дидро, особено на неговото дело Фаталистот Жак. Оваа драма е многу успешна варијација на основните теми од тој роман и продлабочување на парадоксите на Дидро низ призмата на еден ироничен скептик од XX век.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Драми
Автор Милан Кундера
Издавач Арс Ламина
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2021
Број на страници104

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Драми 059484
Автор : Copi
Цена 299 МКД
4,84 EUR
Sačuvano u omiljne
Драми 048887
Автор : Деа Лоер
Цена 250 МКД
4,05 EUR
Sačuvano u omiljne
Драми 046932
Цена 200 МКД
3,24 EUR
Sačuvano u omiljne
Драми 046931
Автор : Ивана Сајко
Цена 200 МКД
3,24 EUR
Sačuvano u omiljne
Драми 046924
Цена 450 МКД
7,28 EUR
Sačuvano u omiljne
Драми 046236
Цена 350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
Драми 042823
Цена 180 МКД
2,91 EUR
Sačuvano u omiljne
Драми 042395
Цена 250 МКД
4,05 EUR
Sačuvano u omiljne
Драми 041735
Автор : Аристофан
Цена 200 МКД
3,24 EUR
Sačuvano u omiljne
Драми 014832
Автор : William Shakespeare
Цена 249 МКД
4,03 EUR
Sačuvano u omiljne
Драми 013950
Цена 450 МКД
7,28 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.32 MB