Средба
Арс Ламина

Средба

Шифра на артикл: 045471
ISBN: 9786082599069
Код на производителот: 45471
Достапно веднаш
0 МКД
300 МКД
300 МКД
4,85 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
„Средба“ е засега последниот збир есеи од областа на книжевната критика излеани од едно од најоригиналните и воедно „најостри“ книжевни пера на денешницата, Милан Кундера. Во „Средба“, Кундера брилијантно луцидно се навраќа како на некои од неговите главни идејни тематски стожери, така и на некои свои стари љубови (оставината на Рабле, Фелини, Јаначек, Малапарте), истовремено великодушно и искрено нудејќи ни ги неговите промисли за литературата, за моралот и за трансформацијата на цивилизацијата каква што ја знаеме.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Есеи
Автор Милан Кундера
Издавач Арс Ламина
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2021
Број на страници174

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Есеи 096088
Цена 300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Есеи 063712
Автор : Leslie Jamison
Цена 1.099 МКД
17,78 EUR
Sačuvano u omiljne
Есеи 093724
Цена 600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
Есеи 093665
Цена 1.099 МКД
17,78 EUR
Sačuvano u omiljne
Есеи 061413
Цена 300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Есеи 060553
Цена 250 МКД
4,05 EUR
Sačuvano u omiljne
Есеи 978006
Автор : Milan Kundera
Цена 799 МКД
12,93 EUR
Sačuvano u omiljne
Есеи 051762
Автор : Marilynne Robinson
Цена 699 МКД
11,31 EUR
Sačuvano u omiljne
Есеи 048972
Автор : Џорџ Орвел
Цена 499 МКД
8,07 EUR
Sačuvano u omiljne
Есеи 047800
Автор : Џорџ Орвел
Цена 400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
Есеи 046893
Цена 390 МКД
6,31 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.22 MB