'Рѓа
Мартина

'Рѓа

Шифра на артикл: 047486
Баркод: 9786084626893
Код на производителот: 47486
Достапно веднаш
0 МКД
420 МКД
420 МКД
6,80 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Топла, трогателна хроника на животот во полското селце Хојни каде што го следиме созревањето на малиот Шимек во куќата на баба му Тошка. Горката игра на судбината постојано ги соочува жителите на Хојни со нови загуби, но на патувањето низ нивните животи и спомени – од преживувањето во окупирана Полска до современите егзистенцијални дилеми на младиот човек – ја чувствуваме нивната лична и колективна мантра „Сѐ ќе биде во ред“.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Современа книжевност
Автор Јакуб Малецки
Издавач Мартина
Јазик Македонски
Година на објавување2021
Број на страници240

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Ен Пачет
Цена 450 МКД
7,28 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 600 МКД
9,71 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 200 МКД
3,24 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 530 МКД
8,58 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 450 МКД
7,28 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 300 МКД
4,85 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.37 MB