Пловејќи на Еџ
Прозарт Медиа

Пловејќи на Еџ

Шифра на артикл: 013953
ISBN: 9786082560687
Код на производителот: 13953
Автор: Лесли Страт
Достапно веднаш
0 МКД
350 МКД
350 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Емералд Лејк Висер, несреќна четиринаесетгодишна девојка, која станува сираче на пет години, и живее на фармата кај тетка ѝ чичко ѝ. Поинаква од нејзината заедница и во училиштето, единствена вистинска пријателка ѝ е една постара жена, Џес, која ја учи да плови. Ема е природен морнар, како да пловела со брод целиот живот. Кога Џес умира, се открива дека таа била баба на Ема. Потоа, Ема добива писмо во кое се вели дека нејзината мајка можеби живее на Бахамите, Ема бега на Еџ, бродот на баба ѝ, за да ја најде. Преправајќи се како момче, Ема плови со Еџ преку каналот Ери, по реката Хадсон, излегувајќи на Атлантскиот океан сѐ до Мајами, каде што го преминува заливот кон Бахамите. Навигациони грешки, проблеми со крајбрежната стража, грабеж и невреме, ја ставаат Ема постојано во опасност. Како тоа да не е доволно, кога ќе стигне во Њујорк, се сомнева дека ја следат. Забележува мали црни камчиња кои се појавуваат на нејзиниот брод, заедно со валкани стапалки во кабината...
Карактеристика Вредност
Kатегорија Авантура и акција
Автор Лесли Страт
Издавач Прозарт Медиа
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2020
Број на страници331

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
390 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Edgar Rice Burroughs
199 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Frederick Forsyth
599 МКД
Sačuvano u omiljne
390 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Michael Crichton
1.599 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Stephen Clarke
599 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Janet Evanovich
1.199 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Wilbur Smith
499 МКД
array(0) {
}
Memory Consumption is: 12.14 MB