Карбид
Муза

Карбид

Шифра на артикл: 094163
ISBN: 9786084906384
Достапно веднаш
0 МКД
390 МКД
390 МКД
6,31 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Дејството во овој авантуристички роман е сместено во жешкото лето 2015 година, кога група ентузијасти одлучуваат да изградат фонтана во чест на „обединувањето со Европа“. За што навистина им треба фонтаната, што се крие во нејзината позадина и што ќе се крие под неа, за колку пари може да се купат човечки органи и како сѐ може да се заработи на унгарската, романската и словачката граница – дознаваме низ духовит оптимизам и префинет песимизам. Затоа што дури и „нашите свештеници ќе одржуваат богослужби во храмовите молејќи се да не се укинат границите. Оти ако ни ги укинат, ќе исчезне и смислата на шверцот, па сите ние овде ќе пцовисаме од глад.“
Карактеристика Вредност
Kатегорија Авантура и акција
Автор Андриј Љубка
Издавач Муза
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2023
Број на страници262

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Edgar Rice Burroughs
199 МКД
3,22 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Озгур Мумџу
450 МКД
7,28 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Frederick Forsyth
599 МКД
9,69 EUR
Sačuvano u omiljne
390 МКД
6,31 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Michael Crichton
1.599 МКД
25,87 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Лесли Страт
350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Stephen Clarke
599 МКД
9,69 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Janet Evanovich
1.199 МКД
19,40 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Wilbur Smith
499 МКД
8,07 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11 MB