Мировна машина
Прозарт Медиа

Мировна машина

Шифра на артикл: 057269
ISBN: 9786082561301
Код на производителот: 57269
Автор: Озгур Мумџу
Достапно веднаш
0 МКД
450 МКД
450 МКД
7,28 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Возбудлива историска авантуристичка приказна на најхрабриот млад глас во Турција. Ќе создадеме машина. Мировна машина која ќе стави крај на сите војни. Како што изгрева дваесеттиот век, светот стои на работ на уште една крвава војна. Но, што ако конфликтот не бил неизбежен? Што ако машината може да ги искористи најновите развои во електромагнетната наука за да влијае на умовите на луѓето? И што ако таквата машина може засекогаш да стави крај на насилството? Потрагата по одговорите на овие прашања ќе го одведе нашиот херој Џелал подалеку од неговиот скромен живот како писател на еротска фантастика во Истанбул, и во потрагата по континентот тој се втурнува во несреќа, од Истанбул до Париз и Белград, додека се бори да ја открие мистеријата на мировната машина пред да истече времето на човештвото.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Авантура и акција
Автор Озгур Мумџу
Издавач Прозарт Медиа
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2022
Број на страници267

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
390 МКД
6,31 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Edgar Rice Burroughs
199 МКД
3,22 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Frederick Forsyth
599 МКД
9,69 EUR
Sačuvano u omiljne
390 МКД
6,31 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Michael Crichton
1.599 МКД
25,87 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Лесли Страт
350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Stephen Clarke
599 МКД
9,69 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Janet Evanovich
1.199 МКД
19,40 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Wilbur Smith
499 МКД
8,07 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11 MB