Остров на тишината
Антолог

Остров на тишината

Шифра на артикл: 059833
ISBN: 9786082436265
Код на производителот: 59833
Достапно веднаш
0 МКД
400 МКД
400 МКД
6,47 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Четворица туристи од Франција и од Англија учествуваат во предизвик што го прочитале преку социјалните медиуми. Не ги слушаат предупредувањата на старицата од пансионот чиј покоен сопруг бил еден од стражарите на „забранетиот град“ во времето кога се случило нешто за кое се молчи. „Градот не смее да се вознемирува“, ги советува таа. Некој од туристите смета дека се работи само за суеверие, друг прифаќа да оди надгласан од групата, трет живее за авантура, иако не се познаваат добро меѓу себе. Островот Сазан во близина на Валона е популарна туристичка дестинација, опкружен со тиркизни води и уникатна плажа и познат по сочуваниот напуштен град, целосно забранет за пристап до 2015 година, а сега достапен единствено за организирани краткотрајни посети. Напуштениот град можеби и не е напуштен… која е тајната на „Островот на тишината“?
Карактеристика Вредност
Kатегорија Авантура и акција
Автор Весела Богданович
Издавач Антолог
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2023
Број на страници240

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
390 МКД
6,31 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Edgar Rice Burroughs
199 МКД
3,22 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Озгур Мумџу
450 МКД
7,28 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Frederick Forsyth
599 МКД
9,69 EUR
Sačuvano u omiljne
390 МКД
6,31 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Michael Crichton
1.599 МКД
25,87 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Лесли Страт
350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Stephen Clarke
599 МКД
9,69 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Janet Evanovich
1.199 МКД
19,40 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Wilbur Smith
499 МКД
8,07 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.02 MB