Нулорог
Славика Либрис

Нулорог

Шифра на артикл: 049779
ISBN: 9786086637576
Код на производителот: 49779
Достапно веднаш
0 МКД
390 МКД
390 МКД
6,31 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Инспекторот Либор Лавабо решава навидум лесен слуcхај на дванаесет изгорени носоројиcи. Но, во потрагата постепено се вплеткува и тајниот дневник на Ј. В. Гете, борбата меѓу заговорниcхките организаcии „Нептунија“ и „Плутонија“ за тоа која ќе владее со светот, како и лудата натпоруcхниcхка Марханова. Пораката скриена во серијата слики од Црното Езеро на Јан Прајслер ќе го доведе Лавабо сè до внатрешноста на изгаснатиот вулкан Коморна Гора. И, токму тука се крие неоcхекуваното решение на cелата загатка. Насловот „Нулорог“ се однесува не само на роговите што на јенките-носорози им ги отсекуваат ловокрадcите, но и на „нула-суштината“ на времето во кое веќе нема место за слободната имагинаcија. Да се владее со маса која под влијание на консумеризмот и на масовните медиуми е затапена е многу полесно, отколку да се завладее со заедниcата на „уникатни еднорози“.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Авантура и акција
Автор Петр Станчик
Издавач Славика Либрис
Димензија A5
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2020
Број на страници213

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
390 МКД
6,31 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Edgar Rice Burroughs
199 МКД
3,22 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Озгур Мумџу
450 МКД
7,28 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Frederick Forsyth
599 МКД
9,69 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Michael Crichton
1.599 МКД
25,87 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Лесли Страт
350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Stephen Clarke
599 МКД
9,69 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Janet Evanovich
1.199 МКД
19,40 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Wilbur Smith
499 МКД
8,07 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.01 MB