Ново

Новогодишни смарт пакетчиња за забавни и интерактивни празници

07.12.2023.
Новогодишни смарт пакетчиња за забавни и интерактивни празници
Новогодишни смарт пакетчиња за забавни и интерактивни празници

Разиграјте ги претпразничните моменти на своите најмили и подарете новогодишни смарт пакетчиња исполнети со новогодишни книги и сликовници, боенки, изданија со загатки, едукативно-забавни игри, боички, разделници, честитки и многу други производи специјално избрани за соодветната возраст. Пакетчињата се со уникатно и трајно новогодишно книжно пакување.

Новогодишните пакетчиња во понудата на „Арс Ламина“, а достапни во сите книжарници на „Литература.мк“, се наменети за деца на возраст до пет години, како и за деца над пет години. 

Новогодишните смарт пакетчиња за децата до пет години содржат боенка со налепници, новогодишен разделник, боички, честитка, бројалка и азбучна лента, балони, како и сликовниците „Мојата прва книга со зборови“ или „Бои, мои, твои“ и „Бајки од Македонија“ или „Басни од Македонија“. Во збогатената верзија на пакетчето за деца до пет години застапени се и сликовниците „Беатрикс Потер“, „Бајки од Македонија“, „Снешко Смешко“, боенката „Зошто доцни Дедо Мраз“, како и друштвена игра.

Во новогодишните смарт пакетчиња за деца над пет години застапени се книга од едицијата „Детски роман“, сликовницата со активности „Дедо Мраз кај Матеј и Луна“, боенката „Winter Tales“, новогодишните боенки „Дина и Додо“, висинометар и балони. Во дополнетата верзија, меѓу другото, има книга од едицијата „Детски роман“, книгата „Вистинска приказна за две соседни кралства“, сликовницата „Двајца Дедо Мразовци“ и друштвена игра, наменета за деца над пет години.

Пакетчињата се достапни и за онлајн-нарачки преку следниот линк: https://www.literatura.mk/novogodisni-paketcinja.

Поврзани производи

Sačuvano u omiljne
Motivišuće
Kreativno
Prilagođeno uzrastu
650 МКД
Sačuvano u omiljne
Motivišuće
Kreativno
Prilagođeno uzrastu
650 МКД
Sačuvano u omiljne
Motivišuće
Kreativno
Prilagođeno uzrastu
450 МКД
Sačuvano u omiljne
Motivišuće
Kreativno
Prilagođeno uzrastu
450 МКД

Остави коментар

Во моментов нема коментари

Слични статии

06.
Mar.
Ново
„Изгубениот“ и досега необјавен роман на нобеловецот Габриел Гарсија Маркес – „Се гледаме во август“,  денеска излезе од п...
05.
Mar.
Ново
Од креаторот на „Валјутејнмент“ (Valuetainment), број 1 канал на „Јутјуб“ за претприемачи и „еден од највозбудливите мислители&...
02.
Feb.
Ново
Книгата „Чичко маестро Џамбаз - во светот на децата“ посветена на композиторот и диригент Александар Џамбазов, од познатите македонски музич...
12.
Jan.
Најнови изданија
„Рокчето“ е прва книга за деца на Никола Маџиров, еден од најистакнатите и најпреведуваните современи македонски поети во светот.
10.
Jan.
Ново
Книжарницата „Литература.мк Суперстор“ и кафе-барот „Кафе Литература“ ја почнаа својата нова приказна на нова станица, во рамките на ...
25.
Dec.
Ново
Ракописот „Риба во(н) мрежа“ од авторката Јована Матевска Атанасова е победник на петтото издание на книжевната награда „Пегаз“ за на...
21.
Dec.
Ново
Одбројуваме до крајот на 2023 година со неколку наслови новитети, во издание на „Арс Либрис“ – дел од „Арс Ламина – публикации&...
15.
Dec.
Ново
Под слоганот „Најдоброто станува подобро“, „Литература.мк“ го најави спојувањето со „КупиКнига.мк“ во една е-книжарница. ...
29.
Nov.
Ново
Авторката Вики Андонова вчера (28 ноември) во „Литература.мк суперстор“ во „Ист гејт мол“ ја промовираше својата книга „Природн...
27.
Nov.
Ново
Деновиве од печат излезе македонскиот превод на изданието „Аферата Кристи“ од Нина де Грамонт, интернационален бестселер на „Њујорк тајмс&l...
array(0) {
}
Memory Consumption is: 10.57 MB