Ново

НОВА СТАНИЦА НА „ЛИТЕРАТУРА.МК“ НА СТАРА ЖЕЛЕЗНИЧКА

10.01.2024.
НОВА СТАНИЦА НА „ЛИТЕРАТУРА.МК“ НА СТАРА ЖЕЛЕЗНИЧКА
НОВА СТАНИЦА НА „ЛИТЕРАТУРА.МК“ НА СТАРА ЖЕЛЕЗНИЧКА

Книжарницата „Литература.мк Суперстор“ и кафе-барот „Кафе Литература“ ја почнаа својата нова приказна на нова станица, во рамките на трговскиот центар „Дајмонд мол“. Во новиот продажен простор, „Литература.мк“ и кафулето што се сместени на вкупна површина од 600 квадратни метри, се застапени над 12.000 книги од домашни и од странски издавачи, задоволувајќи го вкусот и на најпребирливите вљубеници во книгата. Освен големиот избор од белетристиката, нашата најнова книжарница изобилува со книги за деца и стручна литература на македонски, албански, англиски, германски и на француски јазик и други изданија од повеќе области.

Како и другите книжарници на „Литература.мк“, така и во новата суперпродавница можете да најдете богата понуда на дизајнерски производи за домот, квалитетен избор на канцелариски и училиштен материјал, училиштен прибор, дидактички и едукативни изданија, помагала за уметност и дизајн, како и селектирана гифт-програма и луксузни подароци.

Во архитектонски модерно дизајнираниот простор на книжарницата е сместен и најголемиот локал на книжевното кафуле „Кафе Литература“, осмислен за релаксација, дружба и споделување на убави моменти. Кафулето е конципирано и како место за промоции и за одржување на разни културни случувања, книжевни средби, мини-концерти и настани, бизнис-презентации и снимања.

„Литература.мк“, која почна како интернет-продавница (www.literatura.mk), сега има седум специјализирани книжарници, сместени на најфреквентните места: на улицата „Македонија“, во „Скопје сити мол“, „Ист гејт мол“, „Дајмонд мол“ и ТЦ „Буњаковец“ во Скопје, на „Широк Сокак“ во Битола и во центарот на Струмица.

Остави коментар

Во моментов нема коментари

Слични статии

06.
Mar.
Ново
„Изгубениот“ и досега необјавен роман на нобеловецот Габриел Гарсија Маркес – „Се гледаме во август“,  денеска излезе од п...
05.
Mar.
Ново
Од креаторот на „Валјутејнмент“ (Valuetainment), број 1 канал на „Јутјуб“ за претприемачи и „еден од највозбудливите мислители&...
02.
Feb.
Ново
Книгата „Чичко маестро Џамбаз - во светот на децата“ посветена на композиторот и диригент Александар Џамбазов, од познатите македонски музич...
12.
Jan.
Најнови изданија
„Рокчето“ е прва книга за деца на Никола Маџиров, еден од најистакнатите и најпреведуваните современи македонски поети во светот.
25.
Dec.
Ново
Ракописот „Риба во(н) мрежа“ од авторката Јована Матевска Атанасова е победник на петтото издание на книжевната награда „Пегаз“ за на...
21.
Dec.
Ново
Одбројуваме до крајот на 2023 година со неколку наслови новитети, во издание на „Арс Либрис“ – дел од „Арс Ламина – публикации&...
15.
Dec.
Ново
Под слоганот „Најдоброто станува подобро“, „Литература.мк“ го најави спојувањето со „КупиКнига.мк“ во една е-книжарница. ...
07.
Dec.
Ново
Разиграјте ги претпразничните моменти на своите најмили и подарете новогодишни смарт пакетчиња исполнети со новогодишни книги и сликовници, боенки, изда...
29.
Nov.
Ново
Авторката Вики Андонова вчера (28 ноември) во „Литература.мк суперстор“ во „Ист гејт мол“ ја промовираше својата книга „Природн...
27.
Nov.
Ново
Деновиве од печат излезе македонскиот превод на изданието „Аферата Кристи“ од Нина де Грамонт, интернационален бестселер на „Њујорк тајмс&l...
array(0) {
}
Memory Consumption is: 7.77 MB