Огнот наш незаситен
Современост

Огнот наш незаситен

Шифра на артикл: 052189
Баркод: 9786084501619
Код на производителот: 52189
Достапно веднаш
  • NSZ
    *
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Збирката „Огнот наш нестишен“ од Ирена Јурчева е суптилно, но наполно свртена кон индивидуалниот, творечкиот, создателскиот, човечкиот… оган во оној живот кој го нуди или наметнува „светот на нашата околина“ или сартровскиот пекол… кон индивидуата, творецот, создателот, човекот… каде крикот во точката е онаа капка што ја прелева чашата на сиот Космос, создаден, одживеан и разнебитен во сопствениот, еден, хераклитовски вечно жив Оган што по мера се пали и по мера се гаси
Карактеристика Вредност
Kатегорија Македонска книжевност
Автор Ирена Јурчева
Издавач Современост
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2022
Број на страници100
Димензијаhartija

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Цена 390 МКД
6,31 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 360 МКД
5,83 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.31 MB