Работа со компјутер и основи на програмирањето : вежбанка за 4 одделение
Арс Ламина

Работа со компјутер и основи на програмирањето : вежбанка за 4 одделение

Шифра на артикл: 004857
ISBN: 9786082590363
Код на производителот: 4857
Достапно веднаш
0 МКД
230 МКД
230 МКД
3,72 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Оваа вежбанка е изработена во согласност со содржината на наставната програма по предметот Работа со компјутери и основи на програмирањето за четврто одделение. Во вежбанката се понудени активности и задачи за полесно совладување на темите: Основи на користење компјутер и друга ИТ, Програма за мултимедијални презентации, Работа со текст, Поим за алгоритми и програми, Совладување алгоритамско размислување преку игра, Креирање едноставни програми во Скреч (Сцратч) и Онлајн-живеење. Целта на вебанката е преку различни забавно-едукативни активности и игри учениците да ги осознаваат работата на компјутерите и другите ИТ-уреди, работата со програмите за текст и мултимедијална презентација, да ги прошируваат знаењата и да развиваат вештини во креирањето алгоритми и едноставни компјутерски програми. Визуелно-графичкиот концепт на вебанката е креиран во функција на содрините за да моат учениците да ги следат и да ги реализираат активностите во секоја веба.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Четврто одделение
Автор Билјана Стојоска-Златков
Издавач Арс Ламина
Јазик Македонски
Година на објавување2018
Број на страници52

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

array(0) {
}
Memory Consumption is: 10.75 MB