Драми
Арс Ламина

Драми

Шифра на артикл: 001603
Баркод: 9786082297477
Код на производителот: 1603
Достапно веднаш
0 МКД
250 МКД
250 МКД
4,05 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Пред сè познат како добитник на Оскарот за најдобро адаптирано сценарио за „Пијанистот“ на Роман Полански од 2003 година и преку неодамнешната номинација во истата категорија за „Скафандерот и пеперутката“, Роналд Харвуд е овде претставен преку три свои добропознати дела - „На чија страна“, „Мајсторот“ и „Гардеробер“ - од кои последната, преку негова сопствена адаптација (режија на Питер Јетс), исто така има номинација за Оскар.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Драми
Автор Роналд Харвуд
Издавач Арс Ламина
Возраст 18+ години
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2014
Број на страници296

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Драми 059484
Автор : Copi
Цена 299 МКД
4,84 EUR
Sačuvano u omiljne
Драми 048887
Автор : Деа Лоер
Цена 250 МКД
4,05 EUR
Sačuvano u omiljne
Драми 046932
Цена 200 МКД
3,24 EUR
Sačuvano u omiljne
Драми 046931
Автор : Ивана Сајко
Цена 200 МКД
3,24 EUR
Sačuvano u omiljne
Драми 046924
Цена 450 МКД
7,28 EUR
Sačuvano u omiljne
Драми 046236
Цена 350 МКД
5,66 EUR
Sačuvano u omiljne
Драми 045232
Цена 200 МКД
3,24 EUR
Sačuvano u omiljne
Драми 042823
Цена 180 МКД
2,91 EUR
Sačuvano u omiljne
Драми 042395
Цена 250 МКД
4,05 EUR
Sačuvano u omiljne
Драми 041735
Автор : Аристофан
Цена 200 МКД
3,24 EUR
Sačuvano u omiljne
Драми 014832
Автор : William Shakespeare
Цена 249 МКД
4,03 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.32 MB