Речта на ѕвездите до човекот - микрокосмосот, и до неговата душа
Габриеле Издателство Реч

Речта на ѕвездите до човекот - микрокосмосот, и до неговата душа

Шифра на артикл: 058433
Баркод: 9789989688577
Код на производителот: 58433
Автор: Габриеле
Достапно веднаш
0 МКД
120 МКД
120 МКД
1,94 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Како човекот со она што го потхранува во своите осетувања, мислење и желби го одредува дури и својот генетски материјал, а со тоа и својата судбина. Тој може – преку своите наследени гени – да биде својот сопствен предок и да стане свој сопствен потомок. Во оваа книга станува јасно: на Земјата беснее незамислива духовна борба помеѓу божественото и демонското. Ние знаеме зошто уште сега Христос е победник. Едно објаснување на космичките меѓузависности, дадени од Габриеле, како придружен текст за книгата „Единството на Сепостоењето кое говори – Речта на Универзалниот Дух – Создател“.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Духовност
Автор Габриеле
Издавач Габриеле Издателство Реч
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2015
Број на страници44
Димензија12 x 18 cm

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Цена 699 МКД
11,31 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Катехизис
Цена 499 МКД
8,07 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Ела Вилкокс
Цена 300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Alan Watts
Цена 999 МКД
16,17 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Степен Ред
Цена 340 МКД
5,50 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Габриеле
Цена 150 МКД
2,43 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Габриеле
Цена 300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Габриеле
Цена 260 МКД
4,21 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Габриеле
Цена 370 МКД
5,99 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.19 MB