Внатрешен пат во универзален живот
Габриеле Издателство Реч

Внатрешен пат во универзален живот

Шифра на артикл: 063053
Автор: Степен Ред
Достапно веднаш
0 МКД
340 МКД
340 МКД
5,50 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
На степенот Ред ученикот се учи да ги среди своите мисли, да го заузда говорот и да ги облагороди сетилата. Целесообразни задачи и вежби му помагаат да се препозне самиот себе и да ги очисти своите грешки, така што се покајува за нив, ги моли своите ближни за прошка, самиот простува и преку преобразувачката сила на Христос Божји чекор по чекор станува слободен за живот во мир со своите ближни. Токму ова на почетокот не е секогаш лесно. Важи: Да се сработат најгрубите погрешни ставови од минатото. Секојдневието станува поле за вежбање на себесознавањето – животот станува поисполнет.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Духовност
Автор Степен Ред
Издавач Габриеле Издателство Реч
Јазик Македонски
Повез Тврд повез
Година на објавување2002
Број на страници296

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
699 МКД
11,31 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Катехизис
499 МКД
8,07 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Ела Вилкокс
300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Alan Watts
999 МКД
16,17 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Габриеле
300 МКД
4,85 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.03 MB