Големите космички учења на Исус од Назарет
Габриеле Издателство Реч

Големите космички учења на Исус од Назарет

Шифра на артикл: 063054
Достапно веднаш
0 МКД
450 МКД
450 МКД
7,28 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Дали би сакале да знаете, што навистина поучувал Исус од Назарет (Isus Hristos) пред 2000 години? Кои вистини ги споделувал во внатрешниот круг од Неговите Апостоли и ученици? За вистинското потекло на секоја душа, за законитостите на Слободниот Дух, Бог, За повторното раѓање и за Новата Доба на Христос Божји и т.н.? Преку пророштвото во денешново време, преку божјата пророчица Габриеле, денес им е на сите луѓе достапно праучењето на Исус од Назарет. Оваа книга ни овозможува да пристапиме до поврзаностите во севкупниот живот. Тогаш искусуваме што значи „Бог во нас – и ние во Бог.“ Еден извадок: Погледни ја тревката – и ќе ме најдеш мене. Подигни го каменот – и ќе ме најдеш мене. Погледни во ѕвездите – и ќе ме восприемиш мене. Погледни длабоко во луѓето – и ќе се најдеш себеси, а со тоа и мене, Христос, Себството во тебе. Големите космички учења на Исус од Назарет (Isus Hristos) нѐ ословуваат нас како синови и ќерки Божји. Тие се обраќаат на највисокото во нас, Чистото и Совршеното. За да ние полесно го препознаеме и научиме да го надминеме премногу човечкото, неубавото и егоистичното. Сето тоа, со многу конкретни вежби. Кога седите, седите исправени. Вашиот ‘рбет не е подгрбавен, туку вертикален и покажува дека треба треба да седите исправено, за да може да примите од Струјата на Постоењето. Тој, големиот Дух, Христос, преку Своите највозвишени објави преку Габриеле нè води кон нашето духовно-божествено наследство, во вечниот закон на љубовта. Светата Реч, Апсолутниот закон, токму во ова време на пресврт и на пробив на духовноста најде место меѓу оние кои во Духот Христов сакаат да се променат себеси.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Духовност
Издавач Габриеле Издателство Реч
Јазик Македонски
Повез Тврд повез
Година на објавување2002
Број на страници256

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
699 МКД
11,31 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Катехизис
499 МКД
8,07 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Ела Вилкокс
300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Alan Watts
999 МКД
16,17 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Габриеле
300 МКД
4,85 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.04 MB