Порака од Сепостоењето, Прва книга
Габриеле Издателство Реч

Порака од Сепостоењето, Прва книга

Шифра на артикл: 058440
Баркод: 9989688281
Код на производителот: 58440
Автор: Габриеле
Достапно веднаш
0 МКД
370 МКД
370 МКД
5,99 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Во книгата се содржани избрани божји објави. Тие се дадени за секој човек кој копнее за Бога, за вистината – независно од религија, раса или националност. Бог, Вечниот, моќно говори во ова време. Тој не ги говори зборовите на Библијата. Денес Христос е повторно дојден – во Својата Реч, којашто е дадена преку големата Божја пророчица на сегашноста: Габриеле. Нашиот вечен Татко и Христос, нашиот брат и Искупител, објаснуваат за духовните поврзаности, коишто во Библијата не се објаснети: за смислата и целта на земскиот живот, за слободата на секое битие, за причина и последица, за бесмртната душа и реинкарнацијата, за чинот на Искупението од Христос, за бескрајната љубов на Бог спрема секој човек и спрема целото Создавање, и уште многу друго.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Духовност
Автор Габриеле
Издавач Габриеле Издателство Реч
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2010
Број на страници240
Димензија12 x 18 cm

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Цена 699 МКД
11,31 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Катехизис
Цена 499 МКД
8,07 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Ела Вилкокс
Цена 300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Alan Watts
Цена 999 МКД
16,17 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Степен Ред
Цена 340 МКД
5,50 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Габриеле
Цена 150 МКД
2,43 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Габриеле
Цена 300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Габриеле
Цена 260 МКД
4,21 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Габриеле
Цена 370 МКД
5,99 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.18 MB