Сам во партнерство и брак? Сам во староста? Живот во единството!
Габриеле Издателство Реч

Сам во партнерство и брак? Сам во староста? Живот во единството!

Шифра на артикл: 058444
ISBN: 9789989688546
Код на производителот: 58444
Автор: Габриеле
Достапно веднаш
0 МКД
340 МКД
340 МКД
5,50 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Генерално, земскиот живот за нас луѓето се состои од една низа на разочарувања. Се надеваме, копнееме, а сепак, секогаш одново сме незадоволни. Најчесто од некој друг човек посакуваме среќа, љубов и заштитеност. Понекогаш мислиме дека најпосле „пристигнавме на целта“, меѓутоа повторно очекувањата не се исполниле – повторно сме сами. Габриеле покажува зошто целта на надежите на човекот во овој свет секогаш одново му се лизнува од раце: корените на неговиот копнеж лежат подлабоко. Од тоа произлегува и каде може да се најде исполнувањето на она за кое тој трага. Секој кој сака може да ги следи длабоките излагања на Габриеле од божествената мудрост и, на пример, да научи како може да го искуси животот во Единството, Бога, и да стигне во внатрешната тишина, за во себе да Го сретне Бога и со тоа да ги следи чекорите што водат до вистинската, трајна среќа.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Духовност
Автор Габриеле
Издавач Габриеле Издателство Реч
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2015
Број на страници176
Димензија14 x 19 cm

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
699 МКД
11,31 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Катехизис
499 МКД
8,07 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Ела Вилкокс
300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Alan Watts
999 МКД
16,17 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Габриеле
300 МКД
4,85 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.03 MB