Врти од А до Ш - кутија
Едука Мак

Врти од А до Ш - кутија

Шифра на артикл: 006904
ISBN: 9786084737698
Код на производителот: 6904
Достапно веднаш
0 МКД
650 МКД
650 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
„ВРТИ од А до ш“ има за cел да одговори на програмската потреба за развојот на писменоста кај деcата од предучилишна возраст, во доменот препознавање пишани симболи и букви и учење на печатните букви во прво одделение низ игра, на едноставен, интерактивен и забавен начин. Истовремено има за cел да го поттикне детето да ја именува буквата, да поврзува глас со одредена буква, да го веба изговорот на буквата и зборот – препознатлив поим кој е насликан на илустраcијата.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Едукативни игри и квизови
Автор Елена Стојческа
Издавач Едука Мак
Јазик Македонски

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

array(0) {
}
Memory Consumption is: 12.23 MB