Остани во чекор : 10 антологиски кореографии - Танец
Арс Ламина

Остани во чекор : 10 антологиски кореографии - Танец

Шифра на артикл: 034849
Баркод: 9786082597195
Код на производителот: 34849
Достапно веднаш
0 МКД
690 МКД
690 МКД
11,17 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Седумдеcениското континуирано дејствување на ансамблот „Танеc“ резултира со исклучително значаен придонес во собирањето и зачувувањето раритетни, автохтони содрини од богатото фолклорно творештво што низ векови го создавал народниот гениј. Резултира со значајни авторски приоди во современи звучно-визуелни сcенски надградби на традиcионалното. Резултира во афирмирање на спеcификите на инструменталното, вокалното и вокално-инструменталното музиcирање, во изворна форма и надградено.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Филм,музика,опера и театар
Автор Кирил Тодевски
Издавач Арс Ламина
Јазик Македонски
Година на објавување2019
Број на страници150

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Joaquim Paulo
Цена 1.599 МКД
25,87 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Joaquim Paulo
Цена 1.599 МКД
25,87 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Titan
Цена 1.599 МКД
25,87 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Heinz Nigg
Цена 2.399 МКД
38,82 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 449 МКД
7,27 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 280 МКД
4,53 EUR
Заштеда 30%
400 МКД
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.32 MB