Четири спогодби
Издавачки центар ТРИ

Четири спогодби

Шифра на артикл: 001178
ISBN: 9786082306940
Код на производителот: 1178
Достапно веднаш
  • NSZ
    *
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Треба да применувате само четири реченици за да го промените темелно својот жживот. Беспрекорно користете го својот збор Ништо не сфаќајте лично Не правете претпоставки Секогаш направете сè што можете Овие едноставни сентенци, и мудроста која се крие зад нив, ќе ви отворат нови хоризонти, ќе ве наоружаат со храброст и самопочит, ќе ве научат засекогаш да се ослободите од срамот, каењето и (само)презирот. Ова е книга со каква што човекот од западната цивилизација не се среќава често. Нејзината благост, која потсетува на изворните учења на Исус и на Буда, е облагородена со длабоката мудрост на стариот индијански народ - Толтеци, коишто според легендите, не изумреле. Само ги нашле повисоките сфери на духот. Прочитајте ја, размислете и ќе склучите спогодба сами со себе, на големо задоволство на сопствжената душа.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Филозофија и светоглед
Автор Дон Мигел Руис
Издавач Издавачки центар ТРИ
Јазик Македонски
Година на објавување2011
Број на страници101

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Plato
699 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Plato
599 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Aristotle
899 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Plato
799 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Alan Watts
899 МКД
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.41 MB