Тибетска книга на животот и смртта
Издавачки центар ТРИ

Тибетска книга на животот и смртта

Шифра на артикл: 001190
ISBN: 9989153906
Код на производителот: 1190
Достапно веднаш
0 МКД
500 МКД
500 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
човечките суштества го минуваат сиот свој жживот подготвувајќи се подготвувајќи се подготвувајќи се... за да го дочекаат следниот жживот неподготвени.Сакам кај секое човечко суштество да исчезне стравот од смртта или од жживотот, и секој да најде дефинитивна среќа, до која може да се дојде само со длабоко разбирање на природата на умот и на целата стварност. Се молам оваа книга да помогне за будење на свеста на што поголем број луѓе, за неопходноста од духовно преобразување и итна потреба од создавање на вистинска одговорност, како во однос на себе така и во однос на другите, за да се изгради општество кое на секој план и во секоја активност ќе го одразува овој едноставен, свет став во однос на жживотот. Во секој од нас постои неисцрпен резервоар на сила на мудроста, сочувството и лјубовта, сила која Христос ја нарекол Небесно царство.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Филозофија и светоглед
Автор Соѓал Ринпоче
Издавач Издавачки центар ТРИ
Јазик Македонски
Година на објавување2006
Број на страници453

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Plato
699 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Plato
599 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Aristotle
899 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Plato
799 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Alan Watts
899 МКД
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.4 MB