Хајек vs. Маркс
Табахон

Хајек vs. Маркс

Шифра на артикл: 011125
ISBN: 9786084566106
Код на производителот: 11125
Автор: Ерик Ааронс
Достапно веднаш
0 МКД
400 МКД
400 МКД
6,47 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Ерик Ааронс (1919) е економско-политиcхки теоретиcхар, но и еден од клуcхните активисти на Комунистиcхката партија на Австралија. Во оваа книга тој ги сооcхува биографиите и интелектуалните достигнувања на двата стожери на модерната политиcхка економија - Карл Маркс и Фридрих Хајек, а паралелно со анализата на нивните антрополошки и економски позиcии, се обидува нив да ги примени врз секојдневните проблеми на кои наидува нашето глобализираcхко општество.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Филозофија и светоглед
Автор Ерик Ааронс
Издавач Табахон
Јазик Македонски
Година на објавување2012
Број на страници327

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Аристотел
Цена 400 МКД
6,47 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 300 МКД
4,85 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Демостен
Цена 200 МКД
3,24 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Sir Isaac Newton
Цена 1.499 МКД
24,26 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Plato
Цена 699 МКД
11,31 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Plato
Цена 599 МКД
9,69 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.22 MB