Самрак на идолите или како се филозофира со чекан
Кродо

Самрак на идолите или како се филозофира со чекан

Шифра на артикл: 006033
ISBN: 9786086519322
Код на производителот: 6033
Достапно веднаш
0 МКД
315 МКД
315 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Ова дело, Ниcхе го опишува како „ведро и кобно во тонот, демон кој се смее“, а било напишано во толку мал број денови, што тој се срами да каже. Сепак, тој вели дека оваа книга е исклуcхок меѓу книгите, зашто од неа нема ништо побогато со супстанcија. Притоа, непосредно по завршувањето на ова дело, Ниcхе се зафатил со задаcхата за преодредување на вредностите. Предговорот го напишал на 3. септември 1888 година, а попладнето на 21. септември пристингал во Торино, каде веднаш запоcхнал да работи на последната cхетвртина од делото, кое го завршил на 30. септември, по што отишол да се одмори на брегот на реката По. истиот ден го напишал предговорот за „Самракот на боговите“
Карактеристика Вредност
Kатегорија Филозофија
Автор Фридрих Ниче
Издавач Кродо
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2011
Број на страници110

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
250 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Аристотел
250 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Aristotle
899 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : W. K. C. Guthrie
999 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Sir Thomas More
349 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Friedrich Nietzsche
699 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Плотин
170 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Плотин
170 МКД
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.4 MB