Генеалогија на моралот
Кродо

Генеалогија на моралот

Шифра на артикл: 006034
ISBN: 9786086513908
Код на производителот: 6034
Достапно веднаш
0 МКД
360 МКД
360 МКД
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Ова дело, кое се состои од три расправи, Ниcхе го опишува како „најнеобиcхното“. Притоа, поcхетокот е студен, науcхен, па дури и ирониcхен, а потоа светнува молња, а на крајот се доаѓа до некоја нова вистина. Првиот есеј се бави со психологијата на христијанството, предмет на вториот есеј е психологијата на совеста, а третиот есеј дава одговор на прашањето: од каде потекнува силната моќ на аскетскиот идеал. Со еден збор, Ниcхе заклуcхува дека ова дело ја содржи првата психологија на свештенството.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Филозофија
Автор Фридрих Ниче
Издавач Кродо
Јазик Македонски
Година на објавување2010
Број на страници160

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
250 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Аристотел
250 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Aristotle
899 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : W. K. C. Guthrie
999 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Sir Thomas More
349 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Friedrich Nietzsche
699 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Плотин
170 МКД
Sačuvano u omiljne
Автор : Плотин
170 МКД
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.39 MB