Македонски малеења : предавства и убиства
Бата Прес

Македонски малеења : предавства и убиства

Шифра на артикл: 008133
Баркод: 9786082530116
Код на производителот: 8133
Достапно веднаш
0 МКД
500 МКД
500 МКД
8,09 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Книгата е сведоштво за страдањата на македонскиот народ во истоcхниот дел на Македонија од новите завојуваcхи по Балканските војни. Таа е сведоштво и за македонските предавства и убиства (меѓу двете светски војни), односно за братоубиствата и македонското самоуништување. Централно место во неа заземаат борбите на cхетите и групите на ВМРО против српскиот режим во вардарскиот дел на Македонија, но и борбите, убиствата и атентатите меѓу групите и фракcиите на поделжената ВМРО и пошироко на македонското ослободително движење. Таа меѓу другото, со слика и текст, сведоcхи и за ликовите на Александар Протоѓеров, Тодор Александров, Ванcхо Михајлов, Димо Хадји Димов, Петар чаулев, Арсени Јовков, и други лиcхности од македонската историја...
Карактеристика Вредност
Kатегорија Историја
Автор Михаил Белдедовски
Издавач Бата Прес
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Број на страници297

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Alan Allport
Цена 599 МКД
9,69 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Sven Lindqvist
Цена 799 МКД
12,93 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Peter Chasseaud
Цена 1.599 МКД
25,87 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Lynne Olson
Цена 1.599 МКД
25,87 EUR
Sačuvano u omiljne
Цена 200 МКД
3,24 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Roger Moorhouse
Цена 799 МКД
12,93 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Bill Porter
Цена 899 МКД
14,55 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Antony Beevor
Цена 2.099 МКД
33,96 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Steven Johnson
Цена 999 МКД
16,17 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : John Toland
Цена 1.399 МКД
22,64 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.28 MB