Нова Србија
Ад Вербум

Нова Србија

Шифра на артикл: 057622
ISBN: 9786084759799
Код на производителот: 57622
Достапно веднаш
0 МКД
950 МКД
950 МКД
15,37 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Книгата претставува историја во која, како што истакнува и самиот автор во Предговорот, е даден географски преглед на оние области на денешна Стара Србија и Македонија кои ја претставуваат Нова Србија. Всушност, во неа со тој преглед се дава една појасна и поверна слика на земјата, нејзините природни особини и за животот на нејзиниот народ. Концепциски книгата се состои од Предговор и два дела: Општ и Посебен дел. Во Предговорот е образложен мотивот на авторот за изработка на оваа книга како и целта на нејзината намена. Даден е и краток приказ на прашањата и проблемите што ќе бидат обработени, како и краток осврт на авторите чии трудови се користени при обработката на дадената проблематика во книгата.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Историја
Автор Јевто Дедијер
Издавач Ад Вербум
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2014
Број на страници324
Димензија14 x 20 cm

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Max Hastings
699 МКД
11,31 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Simon Sebag Montefiore
2.499 МКД
40,44 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Thomas Bender
1.599 МКД
25,87 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Barbara Bond
1.399 МКД
22,64 EUR
Sačuvano u omiljne
20.000 МКД
323,62 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : /
800 МКД
12,94 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : /
500 МКД
8,09 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.02 MB