Варшава го исцртува Скопје
Бегемот

Варшава го исцртува Скопје

Шифра на артикл: 058422
ISBN: 9786084869856
Код на производителот: 58422
Достапно веднаш
0 МКД
800 МКД
800 МКД
12,94 EUR
Заштеда: 0 МКД
Извести ме за попуст
  • NSZ
    *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувај во листата на желби
Pomoć
Фасцинантна,многуслојна книга.Израз на страста и компетенцијата на авторката,која,пишувајќи за мисијата на варшавските урбанисти во Скопје и за судбината на Македонија,ја открива заборавената солидарност на Полјаците со Македонците,врската на Полска со Балканот. Оваа прекрасна публикација има уште една основна димензија:го прикажува европското наследство преку палимпсестот Скопје - местото каде што се вкрствуваат христијанството,исламот,јудаизмот и атеистичкиот хуманизам.
Карактеристика Вредност
Kатегорија Историја
Автор Кинга Нетман-Мултановска
Издавач Бегемот
Јазик Македонски
Повез Мек повез
Година на објавување2023
Број на страници480

Уникатна услуга

Картичка за лојалност
Картичка за лојалност

Картичка за лојалност која овозможува попусти и поволности при купување.

 Бесплатна достава
Бесплатна достава

Бесплатна достава за нарачки над 1.500 денари.

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Автор : Roger Moorhouse
799 МКД
12,93 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Bill Porter
899 МКД
14,55 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Antony Beevor
2.099 МКД
33,96 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Steven Johnson
999 МКД
16,17 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : John Toland
1.399 МКД
22,64 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Bettany Hughes
1.299 МКД
21,02 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Max I. Dimont
299 МКД
4,84 EUR
Sačuvano u omiljne
Автор : Max Hastings
699 МКД
11,31 EUR
array(0) {
}
Memory Consumption is: 11.05 MB